Informacja o XLII sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie

Aktualności, Czwartek, 23 czerwca 2022
Informacja o XLII sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie

BRZ.0002.5.2022

Hrubieszów, dnia 22 czerwca 2022 r.

Na podstawie art. 15, ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (j.t. Dz. U. z 2022 r. poz. 528) zwołuję XLII sesję Rady Powiatu w Hrubieszowie.

Sesja odbędzie się w dniu 30 czerwca 2022 r. o godz. 11 30  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie ul. Narutowicza 34.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  1. Przyjęcie protokołu z XLI sesji Rady Powiatu z dnia 29 kwietnia 2022 r.
  2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady oraz informacja o działalności Zarządu w okresie między sesjami.
  1. Debata nad Raportem o stanie Powiatu Hrubieszowskiego. – Druk Nr 1.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Hrubieszowie. – Druk Nr 2.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Zarządu Powiatu
    w Hrubieszowie z wykonania budżetu za 2021 rok. – Druk Nr 3.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Hrubieszowie z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. – Druk Nr 4.
  1. Roczne sprawozdanie Kierowników Nadzoru Wodnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z działań podejmowanych na terenie Powiatu Hrubieszowskiego w 2021 roku.- Druk Nr 5.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie przystąpienia do Aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Hrubieszowskiego na lata 2021 -2030. – Druk Nr 6.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie dokonania oceny sytuacji
    ekonomiczno – finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. – Druk Nr 7.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej
    w Hrubieszowie. – Druk Nr 8.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ryckiemu. – Druk Nr 9.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej. – Druk Nr 10.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej na 2022 r. – Druk Nr 11.
  1. Przyjęcie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie uchylenia Uchwały nr X/92/2015 Rady Powiatu w Hrubieszowie z dnia 29 grudnia 2015 roku w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Dołhobyczowie, stanowiącej własność Powiatu Hrubieszowskiego.
    – Druk Nr 12.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Hrubieszowskiego. – Druk Nr 13.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającą uchwałę Nr VI/52/2007 Rady Powiatu w Hrubieszowie z dnia 29 marca 2007 roku w sprawie utworzenia Społecznej Straży Rybackiej na terenie Powiatu Hrubieszowskiego.
    – Druk Nr 14.
  1. Przyjęcie informacji o działalności powiatowych instytucji kultury, których organizatorem jest Powiat Hrubieszowski za 2021 r. – Druk Nr 15.
  1. Informacja na temat wyników kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w Zespole Szkół Nr 3 w Hrubieszowie. – Druk Nr 16.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. – Druk Nr 17.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia Powiatu Hrubieszowskiego do współpracy z Powiatem Łowickim. – Druk Nr 18.
  1. Interpelacje i zapytania radnych.
  2. Wnioski i oświadczenia radnych.
  3. Wnioski i oświadczenia obywatelskie.
  4. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Powiatu