Julia Kosel nowym starostą hrubieszowskim

Aktualności, Poniedziałek, 4 lutego 2019
Julia Kosel nowym starostą hrubieszowskim

Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Maryla Symczuk na jeden dzień oddała władzę 8 -  letniej Julce uczennicy II klasy jednej z hrubieszowskich szkół. Przypomnijmy, dziewczynka wylicytowała „Dzień ze starostą” w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym samym wspierając fundację na kwotę 2.600 zł. Dzień pełen atrakcji odbył się 1 lutego 2019 r. Julka jak na prawdziwego samorządowca przystało stawiła się wraz z mamą w urzędzie punktualnie i od razu zabrała się do pracy. W gabinecie czekała na nią starosta, która opowiedziała o charakterze pracy na tym stanowisku, odpowiedzialnością w związku z objęciem stanowiska,  gminach, najważniejszych powiatowych zabytkach oraz uczestniczyła  w spotkaniu. Pracując w sekretariacie, zapoznała się ze strukturą urzędu i poszczególnymi wydziałami. Następnie, zgodnie z planem, przyszedł czas na wizytę w jednostkach organizacyjnych. W Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pracownicy przywitali dziewczynkę brawami  oraz miała okazję wręczyć mianowanie p.o. Dyrektor Marii Kwiatkowskiej. W muzeum im. ks. Stanisława Staszica wnikliwie i wielkim zainteresowaniem poznała historię naszego regionu, a największe wrażenie zrobiły wykopaliska archeologiczne i historia Gotów. Nowym   doświadczeniem była wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej gdzie poznała wyposażenie samochodów strażackich, przebieg akcji ratowniczej oraz codzienną pracę strażaków. Po dniu intensywnej pracy przyszedł czas na relaks, kręgle w restauracji Gniecki, pizza i wielki puchar lodów to było to na co nowa Pani Starosta czekała najbardziej. Wracając do urzędu Julka na pamiątkę dostała książkę z dedykacją, gadżety powiatowe, a nawet usprawiedliwienie z nieobecności do szkoły podpisane przez starostę Marylę Symczuk. „To był najlepszy dzień w moim życiu, a w przyszłości chciałabym pracować w urzędzie”- tak dziewczynka podsumowała ten intensywny dzień wręczając w podziękowaniu kwiaty.