Powiat Hrubieszowski przebuduje drogę powiatową - nr 3427L w miejscowości Sahryń

Aktualności, Piątek, 4 grudnia 2020
Powiat Hrubieszowski przebuduje drogę powiatową w miejscowości Sahryń.

W dniu 1 grudnia 2020 r. Powiat Hrubieszowski reprezentowany przez Starostę Anetę Karpiuk oraz Wicestarostę Marka Katę zawarł umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym ,,Sadex’’ reprezentowanym przez Pana Janusza Sadlika na przebudowę drogi powiatowej nr 3427L Sahryń – Modryń od km 0+005 do km 3+001 w miejscowości Sahryń.
Planowany koszt inwestycji to 1 250 009,64 zł.
Obecnie droga jest w złym stanie technicznym na całym odcinku występują liczne uszkodzenia oraz nierówności.
Inwestycją zostanie objęty odcinek drogi o długości 2,996 km.
Zakres prac obejmie m.in.:
-frezowanie nawierzchni asfaltowych,
-wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych,
-wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
wyznaczenie przejścia dla pieszych oznakowanego aktywnymi znakami D-6 oraz punktowymi znakami APEO umieszczonymi w jezdni,
-utwardzenie poboczy oraz regulację wysokościową zjazdów indywidualnych,
-oczyszczenie skarp oraz zakrzaczeń dna.
Plac budowy przy udziale inspektora nadzoru oraz komisji powołanej przez Starostę Hrubieszowskiego został przekazany wykonawcy.
Dnia 2 grudnia 2020 r. rozpoczęły się pierwsze prace polegające na poszerzaniu poboczy.
Zakończenie robót zgodnie z umową przewidziano na 13 sierpnia 2021 r.