Ogłoszenie odnośnie NPP/NPO w Powiecie Hrubieszowskim w okresie od 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Aktualności, Poniedziałek, 30 marca 2020

Szanowni Państwo,

zgodnie z § 10 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r., nr 491) Starosta Hrubieszowski reprezentujący urząd administracji publicznej informuje, że zadania z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno wykonawcom jak i beneficjentom pomocy będą  w okresie od 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2020 r. prowadzone z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, czyli w formie home office – dyżurów telefonicznych.

Warunkiem skorzystania ze świadczenia jest wcześniejsze przesłanie mailem na adres npp-npo@powiathrubieszow.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Wniosek jest do pobrania na stronie BIP starostwa powiatowego w zakładce: Informator powiatowy – Tablica ogłoszeń → Nieodpłatna Pomoc Prawna → Dyżury telefoniczne. W wyjątkowej sytuacji, uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu, osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem, ustnie pod nr telefonu: 84 696 50 68 wew. 31, a fakt ten zostanie niezwłocznie odnotowany przez osobę odbierającą oświadczenie w formie notatki służbowej. W notatce zamieszcza się następujące dane osoby potrzebującej pomocy: imię, nazwisko, adres, numer PESEL (w przypadku braku numeru PESEL – numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz datę złożenia oświadczenia. W notatce wskazywana jest również przyczyna uzasadniająca odstąpienie od pisemnej formy oświadczenia.

Po uzyskanej pomocy prawnej bądź poradzie obywatelskiej, osobę uprawnioną informuje się o możliwości przekazania opinii o udzielonej NPP/NPO pod wskazanym numerem telefonu: 84 696 50 68 wew. 31 lub adresem poczty elektronicznej:

npp-npo@powiathrubieszow.pl lub listownie na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Narutowicza 34, 22-500 Hrubieszów.

Zobowiązuje się Urząd Miasta Hrubieszów, Urząd Gminy Werbkowice i Urząd Gminy Mircze – urzędy z którymi zostały zawarte porozumienia dotyczące prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym nieodpłatnej mediacji do umieszczenia w lokalach świadczenia w/w usług informacji o funkcjonowaniu poradnictwa w terminie do 30 kwietnia br.

Jeżeli zaistnieją pozytywne przesłanki w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, lokale będą funkcjonować w pierwotnej formule, zgodnie z ustalonymi harmonogramami.

W razie zapytań proszę kontaktować się z nr 84 696 50 68 wew. 31.

Starosta Hrubieszowski
/-/ Maryla Symczuk