Jak załatwić sprawęAktualności

Archiwum

Wystawa „Rysunek, grafika i malarstwo w twórczości Alfreda Przybysza”

2007-07-16

Wystawa „Rysunek, grafika i malarstwo w twórczości Alfreda Przybysza”

13 lipca 2007r.o godz.13.00 w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Rysunek, grafika i malarstwo w twórczości Alfreda Przybysza”.

 Alfred Przybysz jest absolwentem PLSP w Zamościu oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Wieloletni pracownik kultury-przez 36 lat związany z Hrubieszowskim Domem Kultury. Od 4 lat kieruje Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Hrubieszowie.
Twórca i animator kultury plastycznej w środowisku i województwie: inicjator plenerów malarskich, przeglądów plastycznych, małej galerii sztuki oraz konkursu „Najciekawsza praca roku” w ramach corocznej wojewódzkiej imprezy organizowanej w Hrubieszowie pod nazwą „Jesień plastyczna”.
Jest „ojcem” międzynarodowej imprezy „Nadbużańskie Spotkania Artystyczne”, w której uczestniczą twórcy, animatorzy kultury i zespoły artystyczne przygranicznych środowisk kultury z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Brał aktywny udział w licznych wystawach i przeglądach środowiskowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, gdzie otrzymywał szereg wyróżnień i nagród. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich.
W jego twórczości są również małe formy graficzne, które wzbogacają tomiki poetyckie hrubieszowskich twórców pióra.
W 2000 roku z okazji Jubileuszu 600-lecia miasta Hrubieszowa, Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie wspólnie z Urzędem Miasta wydało jego album pn. „Stary Hrubieszów w rysunku i grafice Alfreda Przybysza”.
Na wystawie „Rysunek, grafika i malarstwo w twórczości Alfreda Przybysza” eksponowanej w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie prezentujemy ponad 100 prac, które ilustrują:
- Hrubieszów i jego niepowtarzalny urok,
- pejzaż nadbużański i piękno Roztocza,
- ilustracje do wydawnictw literackich, projekty stempli okolicznościowych, itp.
- rysunki konferencyjne z humorem.   

 

zobacz zdjęcia:

http://www.starostwo.hrubieszow.pl/hrubieszow.php?get=page,407,56

         


Komentarz:

Nick, podpis:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
ul. Narutowicza 34

(084) 696-50-68
starostwo@powiathrubieszow.pl