Jak załatwić sprawęAktualności

Archiwum

Zebranie OSP w Trzeszczanach.

2008-02-04

       Dobiega końca kampania zebrań sprawozdawczych w Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu hrubieszowskiego, na których strażacy ochotnicy dokonują podsumowania swojej działalności za rok 2007 oraz przyjmują plany pracy na rok 2008.

      Jedno z ostatnich zebrań odbyło się w sobotę 02 lutego br. w Trzeszczanach. Oprócz strażaków w zebraniu brała licznie udział młodzież z tej miejscowości, która tworzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt i Chłopców oraz zaproszeni goście: Zdzisław Kosakowski - członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Zarządu Oddziału Powiatowego Zwiążku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, mł. bryg. mgr inż. Marek Kołodziej - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Mirosław Kutera - Wójt Gminy Trzesczany, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzeszczanach, Stanisław Mieczan - Przewodniczący Rady Gminy w Trzeszczanach oraz Wacław Borkowski - Sekretarz Gminy Trzeszczany.

      OSP Trzeszczany, która funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym,  liczy aktualnie 26 członków zwyczajnych, dysponuje jednym z najlepszych w powiecie hrubieszowskim zapleczem garażowym, magazynowym i socjalnym, posiada na stanie dwa samochody ratownicze oraz niezbędny sprzęt i wyposażenie do prowadzenia akcji ratowniczych. W rub. zostali doposażeni w piłę do cięcia stali i betonu, pilarkę do drewna, 12 par butów specjalnych oraz jeden komplet umundurowania bojowego. Na rok 2008 planują zakupić zestaw do ratownictwa medycznego.

      W 2007 roku strażacy z OSP Trzeszczany brali udział w dziesięciu akcjach ratowniczych, w tym w gaszeniu pięciu pożarów. M.in. uczestniczyli w gaszeniu pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Ludnej w Hrubieszowie. Strażacy są pomocni przy organizacji świąt państwowych i kościelnych w gminie i zawsze w nich uczestniczą, opiekują się świetlicą wiejską, troszczą się o porządek w swojej miejscowości, wspólpracują z innymi organizacjami społecznymi i organizacjami kombatanckimi.

      Chlubą strażaków z OSP Trzeszczany są Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które osiągają bardzo dobre wyniki na gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

      Działalnością OSP kierują m.in. Henryk Gałka - Prezes OSP i Zygmunt Gabryś - Naczelnik OSP i jednocześnie Komendant Gminny OSP. Wieloletnim kierowcą w OSP Trzeszczany jest Antoni Poterucha, a gospodarzem Adam Gałka.


Galeria zdjęć

Zoom (37.25 kb)
Zoom (36.69 kb)
Zoom (40.44 kb)
Komentarz:

Nick, podpis:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
ul. Narutowicza 34

(084) 696-50-68
starostwo@powiathrubieszow.pl